18 Вања Смиљаниќ

100
#
18
Име
Вања Смиљаниќ
Националност
srbСрбија
Позиција
десен бек, десно крило
Висина
189
Тежина
90
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Години
27

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ТИКВЕШ 201447614

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ТИКВЕШ 201454210