Филип Арсеновски заминува од Пролет

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Филип Арсеновски, кариерата од лето ќе ја продолжи во друга екипа.

На кружниот напаѓач му заврши соработката со тимот на Пролет и двете страни ќе си продолжат по својот пат.

Арсеновски, кој во Македонија играше за Металург, Вардар и Еурофарм Пелистер 2, има и интернационално искуство во швајцарската Амичитија Цирих.

Во Пролет дојде минатото лето и беше меѓу најважните алки во играта на тимот предводен од Александар Јовиќ.

Покрај од македонски екипи, за Арсеновски има интерес и од странски тимови, па би можел одново да стане интернационалец.