ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еден прволигашки дуел во Македонија

Екипите на Астраион и Борец ќе го отворат новото, 8. коло во прволигашкиот плеј-оф/аут.

Овие две екипи се натпреваруваат во плеј-аут фазата, па така за нив натпреварот нема големо значење.

Низ Европа ќе се игра во неколку шампионати, а во рамки од 29. коло во Бундес лигата ќе има три интересни пресметки.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:
18:00 БЕРГЕН – ЕЛВЕРУМ (НОРВЕШКА)
18:15 ЦИРИХ – КРЕМС (ШВАЈЦАРИЈА)
19:00 ВИНТЕРТУР – КАДЕТЕН (ШВАЈЦАРИЈА)
19:00 ГЕПИНГЕН – ВЕЦЛАР (БУНДЕС)
19:00 ЛЕМГО – ХАНОВЕР (БУНДЕС)
19:00 РАЈН НЕКАР – МЕЛСУНГЕН (БУНДЕС)
19:00 САВЕХОФ – ХАЛБИ (ШВЕДСКА)
20:00 ДАНКЕРК – НИМ (ФРАНЦИЈА)
20:30 ИВРИ – ЛИМОЖ (ФРАНЦИЈА)
20:00 АСТРАИОН – БОРЕЦ (МАКЕДОНИЈА)