24РАКОМЕТ ТВ

video

Стоилов за 24Ракомет ТВ: Да се биде или не… (ВИДЕО)

Еден од најголемите борци во овој состав на Македонија и еден од најискусните во тимот, Стојанче Стоилов имаше добри партии. Тој им покажува на помладите како се игра во националниот дрес и дефинитивно неговите игри...
video

Митревски за 24Ракомет ТВ: Со една победа си светски првак, со пораз последен во...

Голманот Никола Митревски имаше одлично отворање на првенството и против Украина забележа 15 интервенции. Неговата игра на тој дуел помогна за да се дојде до одличен резултат. Денеска може да се очекува одново да се...
video

Брестовац за 24Ракомет ТВ: Би биле среќни ако одиграме уште четири натпревари на ова...

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац имаше подолго излагање пред камерата на 24Ракомет ТВ. Тој зборуваше за денешната средба против Австрија и за она што значи овој натпревар за нас. Покрај тоа коментираше и за настапот...
video

Поповски за 24Ракомет ТВ: Дуелот против Австрија е како финале за нас (ВИДЕО)

Десното крило, Мартин Поповски на првите две средби немаше многу минутажа. Тој одигра повеќе против Украина, но веќе неколку години е дел од националниот тим и добро знае што и како се случува и...
video

Мишевски за 24Ракомет ТВ: Билик и Божовиќ се најголемата опасност во Австрија (ВИДЕО)

Поразот од Чешка е веќе минато кај репрезентативците на Македонија и тие се подготвуваат за пресметката против Австрија која ќе биде решавачка за пласманот во следната рунда. Целото внимание денеска ќе биде посветено на оваа...
video

Крстевски за 24Ракомет ТВ: Со добра одбрана и квалитетен напад можеме до победа (ВИДЕО)

Еден од играчите кои се дебитанти на ова Европско првенство, Горан Крстевски не доби шанса на првата средба, но со оглед на тежината на дуелот против Чешка и потребата од ротација може да се...
video

Маркоски за 24Ракомет ТВ: Чешка е без главниот пивот, но сите бекови им се...

Еден од поискусните во оваа репрезентацијата на Македонија, пивотот Никола Маркоски пред натпреварот против Чешка очекува на овој меч одбраната да понесе голем товар. Иако ракометарот кој на последниот натпревар задаваше многу проблеми за одбраната...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ