ФОТОГАЛЕРИЈА

СТРУГА 2020: Се склопуваат коцките од мозаикот на Металург, Прилеп го плати битолскиот данок...

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на 48. издание на Струшкиот турнир, откако славеа над новиот суперлигаш Прилеп со 33-24. Во првиот дел прилепчани одржуваа рамнотежа и беа рамноправен ривал, но во вториот дел...

СТРУГА 2020: Металург удри во битолскиот ѕид – „фармацевтите“ мирно ќе ја чекаат недела...

Еурофарм Пелистер славеше над Металург со 24-22 во натпревар што го одбележаа многу грешки на двете страни. Уште од стартот на мечот избраниците на Жељко Бабиќ стигнаа до значителна предност, но и Металург имаше свои...

СТРУГА 2020: Драмата покрај езерото за Охрид, Бутел ќе чека нова шанса (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Охрид ги освоија првите бодови на Струшкиот турнир откако славеа во неизвесен натпревар кој беше решен во самиот финиш против тимот на Бутел Скопје со 24-25. Во последните пет минути се влезе со...
video

За секој случај: Меѓу публиката во „Штадхале“ Македонија ќе ја поддржат поп, градоначалник, министер,...

Поддршката и овојпат нема да изостане, но ќе биде многу помала во споредба со претходните два натпревари против Чешка и Украина. На трибините во „Штадхале Арена“ се наоѓаат и претседателот на РФМ - Живко Мукаетов,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ