ТРАНСФЕРИ

Кој замина, кој дојде – колку суперлигашите беа активни на трансфер маркетот

Вчера заврши преодниот рок во македонскиот ракомет. Освен интернационалци, нашите екипи не можат повеќе да регистрираат нови ракометари за пролетниот дел од сезоната во која ќе се борат за титула и за опстанок во...

Најубавата ракометарка има нов клуб, ќе брани за ЧСМ Букурешт

Голманката на репрезентацијата на Холандија, Тес Вестер е нова ракометарка во редовите на ЧСМ Букурешт. Искусната голманка откако не го продолжи договорот со сегашниот нејзин клуб, Одензе, беше во преговори со неколку моќни клубови,...

Тиквеш донесе кружен напаѓач

Тимот на Тиквеш од Кавадарци во последните денови од преодниот рок успеа да донесе уште еден нов ракометар во своите редови. Станува збор за Борис Илиевски, пикерот кој досега беше член на Бутел Скопје, а...

Хрватскиот талент останува во Битола: Матео Мараш до 2023 година во Еурофарм Пелистер

Еурофарм Пелистер и ракометарот Матео Мараш ја продолжија соработката за уште две сезони и хрватскиот десен бек се обврза на нов договор, заклучно до јуни 2023 година. 20-годишниот сплиќанец дојде минатото лето на позајмица во...

Еурофарм Пелистер се засили со поранешен младински репрезентативец

По левото крило Цветан Кузманоски, уште еден ракометар направи трансфер од вториот во првиот тим на Еурофарм Пелистер. Станува збор за некогашниот младински репрезентативец Дарио Петровски, кој беше меѓу клучните фигури во тимот на Александар...

Работнички донесе лев бек – потпиша Украинецот Вадим Вирич

Тимот на Работнички ќе има тешка задача да избори опстанок во суперлигашкото друштво, а во последните денови од преодниот рок, ростерот е засилен со украински интернационалец. Станува збор за левиот бек Вадим Вирич, кој доаѓа...

ОФИЦИЈАЛНО: Цветковски се врати во Пролет

Како што најави 24Ракомет пред два дена, Јане Цветковски е најновото засилување на тимот на Пролет за клучниот дел од сезоната, во која искусниот голман ќе биде од помош во остварување на зацртаните цели...

Алборг не застанува – ги носи Палмарсон и Ландин?!

Екипата на Алборг продолжува со силните трансфери за сезоната 2022/23. Раководството на клубот е одлучено да го собере скандинавскиот крем и да биде еден од главните фаворити за освојување на Лигата на шампионите. По репрезентативецот...

Загреб ангажираше уште едно десно крило

Откако Јосип Божиќ Павлетиќ замина во бундеслигашот Гепинген, хрватскиот првак Загреб мораше да бара нов играч на таа позиција. Тренерот Ивица Обрван до крајот на оваа сезона ќе смета на услугите на младиот Филип Периќ,...

Пролет се засили со голман – има сериозни амбиции во плеј-офот

Тимот на Пролет најверојатно ќе добие големо засилување меѓу стативите за пролетниот дел од сезоната. Голманот Јане Цвеетковски, кој немаше клуб во првиот дел од сезоната, но тренираше со овој тим, би требало да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ