ЕУРО2024

Косово парираше 50 минути против Полска, но на крај загуби убедливо

Репрезентацијата на Косово беше не прагот да направи сензација во квалификациите за Европското првенство 2024, но во последените десет минути на дуелот со Полска остана без сили. Полска успеа да триумфира над Косово со 34:27...

Македонија на 18 април ќе ги дознае ривалите на ЕП

Женската репрезентација на Македонија на 18 април ќе ги дознае ривалите во групата на Европското првенство во Австрија, Швајцарија и Унгарија. Ова е прв континентален собир во женска конкуренција на кој ќе учевствуваат 24 репрезентации...

Кипријановска: Се надевам дека ќе растеме уште повеќе до стартот на ЕП

Женската сениорска репрезентација на Македонија по пауза од 12 години успеа преку квалификации да обезбеди пласман на едно големо натпреварување. Македонија во Баку со победата над Азербејџан од 37-22 го завери пласманот на Европското првенство...

Маџовска: Сакаме со победа да го завршиме квалификацискиот циклус

Женската сениорска репрезентација на Македонија по пауза од 12 години успеа преку квалификации да обезбеди пласман на едно големо натпреварување. Македонија во Баку со победата над Азербејџан од 37-22 го завери пласманот на Европското првенство...

Грчевски: Се надевам дека со добра ждрепка можеме најмалку да ја поминеме групата на...

Женската сениорска репрезентација на Македонија по пауза од 12 години успеа преку квалификации да обезбеди пласман на едно големо натпреварување. Македонија во Баку со победата над Азербејџан од 37-22 го завери пласманот на Европското првенство...

Младеновска: Пласманот на ЕП е голем успех!

Женската репрезентација на Македонија обезбеди место на Европското првенство во Австрија, Швајцарија и Унгарија, откако славеше на гостувањето кај Азербејџан лесна победа со 37-22. Големата надеж на Македонија, Ива Младеновска, која во оваа сезона го...

Шпанија ја торпедира Литванија, Македонија и математички е на ЕП

Вицепрвакот од 2019 година, репрезентацијата на Шпанија, продолжува со 100% учинок во квалификациите за ЕП 2024. Шпанија во претпоследното коло од квалификацискиот циклус ја совлада Литванија, триумфираше со 14 гола разлика, 34:20. Со триумфот на „црвената...

Македонија во елитно друштво – им се придружи на Норвешка, Данска, Шведска, Холандија…

Женската сениорска репрезентација на Македонија со победата над Азербејџан во Баку од 37:22 го завери пласманот на Европското првенство 2024. За Македонија останува да го доигра уште последниот натпревар, против Литванија во Скопје, но овој...

Дамите по пауза од 12 години изборија пласман на големо натпреварување

Женската сениорска репрезентација на Македонија со победата над Азербејџан од 37:22 го завери пласманот на Европското првенство 2024, кое ќе се одржува во Швајцарија, Унгарија и Австрија. За Македонија денешната победа беше трета во квалификацискиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ