ВЕСТИ

Охриѓани тргнаа со подготовки, закажани пријателски средби со Ловќен, Будва, Пеќ…

Второпласираниот тим во македонската Суперлига - Охрид, ги започна подготовките за пролетната полусезона. Тие за избраниците на Раде Стојановиќ ќе се одвиваат во три фази. Првиот дел ќе го одработат во Охрид, вториот ќе се...
germanija

Останал заклучен во соблекувална среде натпревар на Европското првенство!

Германскиот лев бек Јулиус Кун бил заклучен во соблекувалната по паузата на полувремето од натпреварот меѓу неговата селекција и Белорусија, кој се одигра вчера. „Останав последен во тоалетот и почнав да се сомневам дека нешто...

Начевски и Николов ќе им делат правда на Словенија и Исланд

Европската ракометна федерација ги делегираше арбитрите за денешните три натпревари од главната рунда во групата 2 на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка. Најдобрите македонски судии ќе делат правда на дербито во „Малме Арена“...

Eуро2020: Шпанија и Хрватска без грешка, чекорат сигурно кон полуфинале

Првите натпревари од втората фаза на Европското првенство донесоа игра што најавува кревање на квалитетот. Фаворитите во Групата 1 потврдија дека нема да дозволат да има изненадувања. Сепак, се работи за само први натпревари од...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ново возбудувања на ЕП, Словенија-Исланд го отвораат денот

Селекциите на Словенија и на Исланд кои имаа одлични настапи во првиот круг на Европското првенство денеска ја отвораат втората рунда во која ќе има што да се види и на теренот. Словенците ќе тргнат...
belorusijagermanija

И Германците се разбудија, конечно одиграа добар натпревар

Репрезентацијата на Германија после просечните игри во првиот круг конечно одигра добар натпревар и на стартот на втората рунда потврди дека ќе се обиде да дојде до добар пласман на ова првенство. Германците денеска ја...

Циндриќ: Знаевме дека ќе биде тешко, но успеавме да го запреме Билик

Еден од најдобрите играчи на Хрватска од стартот на турнирот, Лука Циндриќ беше задоволен после победата над Австрија особено од тоа како одиграле во одбрана и напад. Тој вели дека знаеле дека нема да биде...

Карачиќ: Бевме добри и дисциплинирани, имавме сè

Хрватска имаше сигурно издание против домаќинот и оствари победа во првиот натпревар во втората фаза на Европското првенство. Хрватите беа подобри од Австрија со 27:23. Екс вардардецот Игор Карачиќ даде свој коментар за натпреварот. „Пред...
avstrija

Нема шега со Хрватите, го средија домаќинот и тргнаа по полуфинале

Ракометарите од Хрватска наидоа на силен отпор од Австрија во мечот од 1. коло од Групата 1, но на крајот имаа победа од 27:23 доволна за одржување на чекорот со Шпанија. Хрватите влегоа подобро во...

Душебаев за 24 Ракомет: Ќе биде тешко до крај, но мора да ја искористиме...

Репрезентацијата на Шпанија стартуваше со победа во вториот круг од Европското првенство, а денеска забележа триумф над селекцијата на Чешка со 31:25. Со тоа Европскиот првак од пред две години само продолжи со перфектната...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ