ВЕСТИ

Карачиќ: Сакам да победи Македонија, Виена ќе биде преполна со навивачи!

Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, пристигна во Виена и ќе има два дена одмор пред стартот на дуелите од вториот круг. Поранешниот вардарец...
video

Шампионскиот тим на Вардар заедно во Виена (ФОТО)

Селекцијата на Хрватска допатува во Виена, каде ќе ги игра натпреварите од вториот круг на Европското првенство, а се надеваме дека и Македонија ќе и биде противник. Хрватите се сместени во истиот хотел со македонските...

„Децата“ од Металург пораснаа – Червар подели совет како да се победи Австрија (ФОТО)

Поранешниот македонски селектор Лино Червар пристигна со хрватската репрезентација во истиот хотел каде што се сместени македонските репрезентативци. Веднаш почнаа анализите, кој со кого, против кого и како да одигра, а Червар им подели по...

Не ја заборава втората татковина: Лино Червар и посака среќа на Македонија (ФОТО)

Селекцијата на Хрватска по одличните настапи во групната фаза од Европското првенство во Грац, се пресели во Виена, каде што ја чекаат дуелите од главната рунда. Хрватите ќе бидат сместени во ист хотел со нашите...
video

Стоилов за 24Ракомет ТВ: Да се биде или не… (ВИДЕО)

Еден од најголемите борци во овој состав на Македонија и еден од најискусните во тимот, Стојанче Стоилов имаше добри партии. Тој им покажува на помладите како се игра во националниот дрес и дефинитивно неговите игри...
video

Митревски за 24Ракомет ТВ: Со една победа си светски првак, со пораз последен во...

Голманот Никола Митревски имаше одлично отворање на првенството и против Украина забележа 15 интервенции. Неговата игра на тој дуел помогна за да се дојде до одличен резултат. Денеска може да се очекува одново да се...
video

Брестовац за 24Ракомет ТВ: Би биле среќни ако одиграме уште четири натпревари на ова...

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац имаше подолго излагање пред камерата на 24Ракомет ТВ. Тој зборуваше за денешната средба против Австрија и за она што значи овој натпревар за нас. Покрај тоа коментираше и за настапот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ