Фантастичниот Кузмановски му донесе голем бод на Хановер!

Екипата на Хановер каде што настапува Филип Кузмановски одигра фантастичен натпревар на тешкото гостување кај Фуксе Берлин во 27. коло од Бундес лигата и освоија еден бод откако одиграа нерешено 32:32.

Филип Кузмановски беше еден од најдобрите на теренот и го спаси својот тим од пораз во последниот напад. Тој одигра одличен натпревар и беше втор стрелец со осум гола од девет обиди меѓукои и последниот.

Хановер добро го започна мечот и уште од почеток имаше водство. Во текот на целото прво полувреме тимот на Кузмановски беше во предност, највисоката беше од три гола, а после 30 минути гостите водеа 13:15.

Во вториот дел Фуксе Берлин го презема водството и постојано имаше еден гол со игра гол за гол. Во финишот ракометарите на Хановер го искористија последниот напад и со цепелин кој го реализираше Кузмановски стигнаа до реми и еден бод.