Тројка за Ристовска, два бода за ЦСКА Москва

Репрезентативката на Македонија, Сара Ристовска имаше добар настап за својот тим ЦСКА Москва во Лигата на шампионите откако успеа со своите колешки да дојде до триумф од 29:28 против составот на Савехоф.

Ристовска доби добра минутажа и беше меѓу поефикасните во редовите на ЦСКА Москва. Реализираше трипати со што помогна во остварувањето на триумфот. Имаше едно промашување кое беше од линијата од седум метри каде имаше и еден гол.

Најефикасни во ЦСКА Москва беа Сабирова и Илина со по шест гола. Инаку со оваа победа, ЦСКА Москва тргна кон горниот дел на табелата и покажува дека останува меѓу кандидатите за висок пласман.