Тиквеш се засили со кадетски репрезентативец на Македонија

Тимот на Тиквеш од Кавадарци го донесе четвртото засилување пред стартот на новата сезона во Суперлигата.

Станува збор за стружанецот Славчо Шулески, кој имаше активно лето со настапите за кадетската и младинска репрезентација на ЕХФ шампионатите во Варна и Рига.

Средниот бек потпиша договор со кавадарчани и ќе им се придружи на Страхиња Симиќ и Стефан Милков на средната бековска позиција.

Шулески потекнува од Струга, а последен клуб му беше тимот на Охрид, со кој не ја продолжи соработката.

Тој ќе дебитира за новиот клуб денеска на натпреварот против Охрид што е дел од меморијалниот турнир „Крсте Андоновски – Усташ“.