Среќен роденден!

Денешниот список на славеници на родендени е далеку помал во однос на минатите денови.

Роденден денеска слави Данецот од Барселона, Ласе Андерсон. Тој ќе наполни 25 години.

Том Ландграф, кој е дел од екипата на Кил, па е помал од него. Германецот го прославува својот 23 роденден.

На списокот е и Ине Викторија Хем-Јакобсен. Норвежанката која игра за Ларвик денеска полни 11 години.

Среќен роденден Ласен, Том и Ине!