СЕХА ЛИГА: ППД Загреб прв напаѓа за влезница за Ф4 турнирот во Задар

Ракометарите на ППД Загреб денеска први ќе излезат на терен и ќе се обидат да дојдат до место на Ф4 турнирот во Задар на почетокот на април. Тие вечерва ќе го играат првиот дуел од реваншите од четврт-финалето кои се на програмата до недела.

Шампионот на Хрватска има четири гола предност од првиот натпревар против Татран Прешов така што и денеска се очекува да нема проблеми да се избори за добар резултат. Ако оди според планот тогаш денеска може до нова победа.

Средби ќе има и утре и в сабота и в недела кога тимовите на Вардар и Нексе го затвораат надигрувањето и секако даваат одговор на прашањето за пласман на Ф4 турнирот.

СЕХА ЛИГА,ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ

РЕВАНШ НАТПРЕВАРИ

СРЕДА, 11 МАРТ

20:00ч

ППД ЗАГРЕБ – ТАТРАН ПРЕШОВ

рвиот натпревар заврши со победа на ППД Загреб до 25:21

ЧЕТВРТОК, 12 МАРТ

17:00ч

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – МЕШКОВ БРЕСТ

Првиот натпревар заврши со победа на Мешков Брест од 30:28.

САБОТА, 14 МАРТ

19:00ч

ВЕСПРЕМ – ВОЈВОДИНА

Првиот натпревар заврши со победа на Веспрем од 31:26.

НЕДЕЛА, 15 МАРТ

20:15ч

ВАРДАР – НЕКСЕ

Првиот натпревар заврши со победа на Вардар од 31:30.