Свадбари наместо оро играа и скокаа пред ТВ и гледаа ракомет (ВИДЕО)

Селекцијата на Црна Гора славеше против Франција во драматичен натпревар со 27-25 и ја освои бронзата на ЕП што се одржа во Македонија, Словенија и Црна Гора.

Синоќа се славеше во сите градови на Црна Гора, се пееја навивачки песни, гореа факели…

А во Никшиќ се навиваше и среде свадба. Гостите наместо да играат оро, го следеа мечот пред ТВ и навиваа за нивните лавици.

Погледнете…