Ристовска реди голови, ЦСКА Москва реди победи во Русија

Тимот на ЦСКА Москва, каде што игра Сара Ристовска, ја оствари петтата победа во новата сезона од рускиот шампионат.

ЦСКА Москва на домашен терен немаше проблеми против составот на Кубан Краснодар со 36-23, а победникот беше најавен уште по првиот дел кога беше 18-11.

Ристовска беше меѓу најдобрите стрелци и постигна четири гола од пет обиди, иако го одигра само првото полувреме.

Формата на десното крило е одлична и оваа сезона, иако ЦСКА Москва не игра во Лигата на шампионите.