Рајн Некар одреди термин – еве кога и каде се игра реваншот со Вардар

Освојувачот на Куп трофејот во Германија минатата сезона, Рајн Некар Левен, го одреди терминот за реванш средбата од квалификациското коло во Лигата на Европа против Вардар.

Натпреварот меѓу германскиот и македонскиот тим ќе се одигра на 3 септември, недела, со почеток во 16:00 часот во Хеиделберг во „СНП Арена“.

Првиот натпревар меѓу Вардар и Рајн Некар Левен ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ на 26 или 27 август.

Македонскиот и германскиот тим досега се имаат сретнато десет пати во европските купови, а традицијата е на страна на Вардар, кој има дури седум победи.

Фаворитската улога сега е на страната на Рајн Некар Левен.