По одличната партија против Слован – Тоше Ончев номиниран за МВП на колото во Словенија

Македонскиот интернационалец, Тоше Ончев игра одлична сезона во дресот на Тримо Требње. Во минатото коло, Ончев заедно со неговите колеги беа убедливи против Слован Љубљана со 28:21.

Македонецот со пет гола беше најефикасен во својата екипа, а неговата одлична игра беше причина да биде номиниран за МВП на 8. коло во словенечкиот шампионат.

Покрај Ончев, на листата за најдобар играч на 8. коло се наоѓаат шест ракометари – Алјаж Кутнар (Иванчна Горица), Алекс Влах (Целје), Денис Коњевиќ (Копер), Божидар Симиќ (Рико Рибница), Тилен Коси (Ормош) и Андреј Доленц (Урбан Лока).

За Тоше Ончев можете да гласате на следниот ЛИНК, а гласањето трае до 10 ноември.