Не погоди од пенал, ама од одбојка стил ја смести топката во гол (ВИДЕО)

Ракометарот на Тулуз, Немања Илиќ имаше интересен погодок во првенството на Франција и се најде во трка за изборот на најубав погодок.

Секако овој гол може да влезе и во категорија најинтересен со оглед на тоа што успеа да го постигне практично со одбојка стил.

Илиќ при шутот од седум метри биеше во пречката, но одбиената топка заврши кај него в рака и го лобуваше голманот.