Нема пауза и покрај корона: Како Цупара ја одржува формата? (ВИДЕО)

Голманот на Веспрем, Владимир Цупара сезонава имаше добри партии во редовите на тимот од Унгарија, а и покрај тоа што шампионатот е завршен формата и понатаму се одржува бидејќи не се знае што ќе се случи со Лигата на шампионите и СЕХА лигата.

Како што течат работите ракометарите продолжуваат со тренинзи, а главно се работи на кондициски план.

Една од вежбите која можеда се искористи и во домашни услови има и во видеото во продолжение.