МВП НА 7. КОЛО ОД СУПЕР ЛИГА – ДАВОР ПАЛЕВСКИ (ПРОЛЕТ)

Левото крило на екипата на Пролет, Давор Палевски успеа да добие најмногу од вашите гласови така што со ова се најде на списокот на ракометари кои во пролетниот дел од сезоната успеа да дојде до вакво признание.

Палевски имаше одлична средба во 7.коло во кое тимот на Пролет ја совлада екипата на Струга со 27:21. На овој натпревар Палевски успеа да реализира дури 11 пати.

Давор Палевски доби 52,3 проценти од гласовите така што беше далеку пред конкуренцијата што можеда се забележи и од фотографијата.