Како ракометарка е одлична, но одлична е и како балерина (ВИДЕО)

Социјалните мрежи секогаш се преполни со интересни видео клипови, а еден таков доаѓа и после натпревар во Лигата на шампионите.

Ракометарката на Будуќност, Мајда Мехмедовиќ после три години одново е во дресот на шампионот на Црна Гора, но на стартот од сезоната беше претрпен пораз од екипата на Брест. Сепак, тоа не беше причина за Мехмедовиќ да не се забавува и таа објави видео на кое потврди дека е одлична и како балерина.

Во продолжение можете да ги видете и овие нејзини квалитети и да уживате во нејзината точка.