И Аеродром тргна со тренинзи, прво на отворено во Скопје, па една недела во Струга (ФОТО)

Еден од тимовите кои во новата сезона ќе водат главен збор во трката за првото место и пласман во Супер машката лига, Аеродром од денеска е на подготовки.

Ракометарите на Аеродром денеска имаа собир и прв тренинг на отворено така што се тргна во подготвување за она што ќе претстои во новата сезона.

Тимот почна според она што го налага протоколот за старт на подготовките, а во Скопје ќе се тренира во првите две недели. Потоа ќе следуваат седум дена во Струга и ќе се влезе во завршната фаза од подготовките.

Аеродром се очекува да биде главниот ривал на Вардар Неготино, но тука секогаш може да се појават и други тимови кои ќе бидат подготвени да влезат во трката за врвот во прволигашкото друштво.