Избрани најдобрите: Ана Вјахирева е МВП на Ф4, Реистад е нај стрелец

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Норвешкиот Вајперс Кристијансанд трета година во низа ја освои титулата во Лигата на шампионите, откако славеше против Ференцварош со 28-24.

Европската ракометна федерација по мечот ги прогласи најдобрите.

За МВП на завршниот турнир беше прогласена ракометарката на Вајперс Кристијансанд, Ана Вјахирева.

Најдобар стрелец оваа сезона во женското елитно натпреварување е Хени Рајстад од данскиот Есбјерг, која постигна 142 гола.

Лунде „пуштена“ на најсилно, Кристијансанд со хет-трик во Лигата на шампионите!