Зорман останува во Тримо, носи и двајца ракометари од Келце

Иако имаше понуда да води тим од Лигата на шампионите, Словенецот Урош Зорман реши да остане во Тримо Требње.

Тој најави дека сака да биде поблиску до семејството во Словенија, а Мешков Брест вчера го промовираше новиот тренер, па таа приказна е завршена.

Зорман ќе продолжи да работи во Тримо, а според полскиот „Спортове Факти“, планира да донесе и две засилувања од Келце. Тимот од Требње игра солидна сезона, заедно со Целје и Горење е во врвот, но му фали уште подолг ростер за да може да се крене едно ниво погоре.

Двајцата играчи што на лето треба да се преселат од Келце во Тримо Требње на позајмица и да собираат минутажа се голманот Милош Валах, кој одигра неколку средби во ЛШ, и средниот бек Виктор Томчак.