Две во едно – ем ракометарка, ем фото модел (ФОТО)

Екипата на ЧСМ Букурешт најде замена за ракометарките кои заминуваат од пикерската позиција. Холанѓанката, Ивет Брох ќе се обиде да ги замени Крина Пинтеа и Драгана Цивјиќ на линијата од шест метри.

Холандската ракометарка потпиша двегодишен договор со ЧСМ Букурешт. Таа во 2018 година објави дека се повлекува од ракометот, но подоцна се премисли. Оваа сезона е дел од екипата на Мец.

Освен што е успешна во ракомтетот, Ивет Брох паралелно работи и како фото модел. Во четвратата сезона од шоуто во Холандија, „Holland’s Next Top Model“ ракометарктата го освои второто место.

Според фотографиите на Брох, може да кажеме дека не само што е одлична ракометарка, туку одлично се снаоѓа и како фото модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yvette Broch (@yvette.broch)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yvette Broch (@yvette.broch)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yvette Broch (@yvette.broch)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yvette Broch (@yvette.broch)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yvette Broch (@yvette.broch)