Додека нема Прва лига, КЛ7 се тестира со суперлигаши

Слободниот период без официјални натпревари во Првата лига, тимот на КЛ7 го искористи за играње на пријателски дуели со суперлигаши.

Првиот натпревар, момците на Андон Бошковски го одиграа со Пролет и го загубија со 31-28. Во вториот натпревар Металург 2 беше подобар од КЛ7 со 28-24.

Новиот прволигаш ја одржува формата додека нема официјални натпревари, па одигра и еден тренинг натпревар со Вардар Јуниор.