Денеска на терените: Шанса за поправен, Македонија вторпат на двобој со Словенија

Женската репрезентација на Македонија продолжува со настапите во Евро купот, на домаше терен за протиник повторно ќе ја има репрезентацијата на Словенија. После минималниот пораз од пред три дена македонските ракометарки ќе се обидат да стигнат до позитивен резултат.

Исто така и квалификациите за ЕП ќе бидат на програмата денеска. Ракомет ќе се игра насекаде ширум Европа и светот а секако најинтересни и најпривлечни се натпреварие од најсилните првенства.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

СИНФИН – БИДАСОА ИРУН (Асобал лига, 20. коло)

14:00ч

МАГДЕБУРГ – БЕРГИШЕР (Бундес лига, 23.коло)

КОЛДИНГ – АЛБОРГ (Данска 1.лига)

15:00ч

САРАН – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1. лига, 19. коло)

СЛОВАЧКА – ПОРТУГАЛИЈА (Квалификации за ЕП жени, 4. коло)

15:30ч

РИНГСТЕД – ГУДМЕ (Данска 1. лига, жени)

16:00ч

БАЛИНГЕН – КИЛ (Бундес лига, 23.коло)

ЕРЛАНГЕН – ЛУБЕК (Бундес лига, 23.коло)

ЛАЈПЦИГ – ФЛЕНСБУРГ (Бундес лига, 23.коло)

ШВАЦАРИЈА – ЛИТВАНИЈА (Квалификации за ЕП жени, 4. коло)

КРИСТИАНСАНД – СКОВДЕ (Шведска, 1. лига)

17:00ч

ШАМБЕРИ – ПСЖ (Франција 1. лига, 19. коло)

ОБИЛИЌ – ПРОЛЕТЕР (Србија, плеј-аут)

ИСЛАНД – ТУРЦИЈА (Квалификации за ЕП жени, 4. коло)

ДЕСАУЕР – ФЕНДОРФ (Бундес лига 2)

ЖЕНЕВА – ТУН (Швајцарија 1. лига)

17:30ч

ФРАНЦИЈА – ХРВАТСКА (Квалификации за ЕП жени, 4. коло)

БК-46 – КОКС (Финска, 1. лига, плеј-оф)

18:30ч

МАКЕДОНИЈА – СЛОВЕНИЈА (ЕХФ Еври куп, 4. коло)

ЛЕМГО – МЕЛСУНГЕН (Куп на Германија)

19:00ч

КАНГАС – ТОРЕЛАВЕГА (Асобал лига, 20. коло)