ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Французите се активни, лидерот ПСЖ пред нов триумф

Екипата на ПСЖ која после 12 кола има 12 победи во првенството на Франција се наоѓа пред нова победа бидејќи и денеска на дуелот против тимот на Данкерк ќе влезе како фаворит.

Очекувањата се ова да биде лесна победа и да нема поголеми проблеми за составот на ПСЖ да се радува на бодови. Сè е според планот во досегашниот дел од сезоната и предноста е голема во однос на другите тимови така што не би требало да има никаков проблем.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

МОТОР – ДОНБАС (Украина Супер лига)

17:00ч

КРАСНОДАР – СПАРТАК МОСКВА (Русија Супер лига)

18:00ч

БЕКЕЛАГЕТ – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

ДРАМЕН – РУНАР (Норвешка 1)

НАРБО – КОЛСТАД (Норвешка 1)

ТАТРАН ПРЕШОВ – ХЛОХОВЕЦ (Словачка Екстра лига)

18:30ч

АРХУС – ХОЛСТЕБРО (Данска, Сантадер куп)

ЕЛВЕРУМ – СТ. ХАЛВАРД (Норвешка 1)

ФОЉО – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)

ХАСЛУМ – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

НОВЕ ЗАМКИ – П. БИСТРИЦА (Словачка Екстра лига)

19:00ч

БРАТИСЛАВА – САЛА (Словачка Екстра лига)

ИФК ИШТАД – САВЕХОФ (Шведска 1)

РЕДБЕРГСЛИД – ГУИФ (Шведска 1)

20:30ч

ШАРТ – ТУЛУЗ (Франција 1)

КРЕТЕЈ – ИВРИ (Франција 1)

СТ. РАФАЕЛ – НИМ (Франција 1)

БЈЕРИНГБРО – СКЈЕРН (Данска, Сантадер куп)

СПОРТИНГ – МАДЕИРА (Португалија 1)

20:45ч

ПСЖ – ДАНКЕРК (Франција 1)

21:00ч

БОА ХОРА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

БОАВИСТА – ГАЈА (Португалија 1)

22:00ч

БРАГА – АВАНКА (Португалија 1)

МАЈА ИСМАИ – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

ПОРТО – ХОРТА (Португалија 1)