Денеска на терените: Сите погледи кон Белорусија, Вардар му гостува на Мешков Брест

Со натпреварот меѓу Мешков Брест и Вардар денеска почнува новата сезона во Лигата на шампионите каде што Вардар ќе има тешка задача бидејќи му гостува на тимот од Белорусија.

Ова се добро познати ривали кои досега имаат одиграно голем број на натпревари, но денеска се работи за поинаков дуел бидејќи Вардар веќе не е на нивото од минатите години.

Поради ова ситуацијата е поинаква, па затоа нема да биде воопшто лесно.

Денеска има и македонско дерби во Лигата на шампионите односно Кирил Лазаров го пречекува Дејан Манасков. Во вториот термин ќе се одигра дуелот меѓу Нант и Веспрем така што ќе има што да се види и на овој дуел.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:15ч

БАКАУ – КАЛАРАСИ (Романија 1)

10:15ч

БОТОШАНИ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

12:00ч

ВАСЛУИ – ТЕМИШВАР (Романија 1)

13:00ч

БУЗАУ – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

14:40ч

СУЦЕАВА – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

16:00ч

ПОТАИСА ТУРДА – СТЕАУА (Романија 1)

ДИНАМО АСТРАХАН – КАУСТИК (Русија 1)

16:30ч

САРАТОВ – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија 1)

17:25ч

ЧСМ ФОЧАНИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

17:30ч

ФЈЕЛХАМЕР – НАРБО (Норвешка 1)

18:00ч

КОЛСТАД – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

СТАВАНГЕР – САНДЕФЈОРД  (Норвешка 1)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – АДЈИФ (Русија 1, жени)

18:30ч

СИЛКЕБОРГ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ДРАМЕН – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

РУНАР – БЕКЕЛАГЕТ (Норвешка 1)

ЦСКА МОСКВА – СТАВРОПОЛ (Русија 1, жени)

РОСТОВ ДОН – ДИНАМО СИНАРА (Русија 1, жени)

18:45ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ВАРДАР (Лига на шампиони)

ЦЕЛЈЕ – АЛБОРГ (Лига на шампиони)

АРХУС – РАНДЕРС (Данска 1, жени)

РЕШИЦА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1)

19:00ч

ЛИНЦ – АОН ФИВЕРС (Австрија 1)

СОНДЕРЈИСКЕ – СКЈЕРН (Данска, Сантандер куп)

ХОРСЕНС – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

19:15ч

АРЕНДАЛ – ХАСЛУМ (Норвешка 1)

19:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

СКАНДЕРБОРГ – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

20:00ч

БЕНЗАНСОН – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)

ПАРИЗ 92 – СТ. АМАНД (Франција 1, жени)

20:15ч

ФЛЕРИ – ТУЛОН (Франција 1, жени)

20:30ч

БРЕСТ – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

НАНТ – МЕЦ (Франција 1, жени)

НИЦА – ДИЖОН (Франција 1, жени)

20:45ч

ФЛЕНЗБУРГ – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони)

НАНТ – ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони)