ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пролет на мегдан на Голден Арт

Денеска ќе се одигра шестиот натпревар од првото суперлигашко коло во кој ќе се сретнат екипите на Голден Арт и Пролет.

Пролет имаше добар трансфер период и донесе неколку квалитетни имиња, но на тој план не заостанува ниту Голден Арт, па се очекува интересен натпревар во СЦ „Јане Сандански“.

Натпреварот стартува во 19:30 часот.

Покрај во Македонија, денеска на европскиот континент, се игра уште и во Данска.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

18:30 ХЕРНИНГ ИКАСТ – СИЛКЕБОРГ ВОЕЛ (ДАНСКА)

19:30 ГОЛДЕН АРТ – ПРОЛЕТ (МАКЕДОНИЈА)