Денеска на терените: По eден дуел во Супер лигата и Женската лига

Денеска на терените ќе се одиграат два натпервари во првенствата на Македонија и тоа по еден во Супер лигата и Женската лига, двата во плеј-аут конкуренцијата. Пролет ќе биде домаќин на Прилеп, а Гевгелија на шампион во женска конкуренција.

Продолжуваат и натпреварувањата во најдобрите лиги низ Европа, а во Бундес лигата Филип Кузмановски ќе има нов предизвик со својот Хановер. Истоа така уште еден настап ќе има Сара Ристовска со ЦСКА Москва

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:30ч

МЕШКОВ БРЕСТ – МАШЕКА (БЕЛОРУСИЈА 1. ЛИГА)

16:00ч

КЛУЖ – АЛЕКСАНДРИЈА (РОМАНИЈА 1. ЛИГА)

СУЧАЕВА – СТЕАУА БУКУРЕШТ (РОМАНИЈА 1. ЛИГА)

ТЕМИШВАР – ВАСЛУИ (РОМАНИЈА 1. ЛИГА)

БУЗАУ – БАЈА МАРЕ (РОМАНИЈА 1. ЛИГА)

16:30ч

АСТРАХАНОЧКА – ЗВЕНИГОРОД (РУСИЈА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

17:00ч

ПОТАИСА ТУРДА – ДИНАМО БУКУРЕШТ (РОМАНИЈА 1. ЛИГА)

ТОЉАТИ – КРАСНОДАР (РУСИЈА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

17:30ч

ФОЧАНИ – КОНСТАНЦА (РОМАНИЈА 1. ЛИГА)

18:00ч

КЕЛЦЕ – ПЈОТРКОВИЈА (ПОЛСКА 1. ЛИГА)

РОСТОВ – ДИНАМО СИНАРА (РУСИЈА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

18:30ч

ПРОЛЕТ – ПРИЛЕП (СУПЕР ЛИГА, ПЛЕЈ-АУТ)

ЦСКА МОСКВА – ИЖЕВСК (РУСИЈА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

19:05ч

ФЛЕНСБУРГ – ГЕПИНГЕН (БУНДЕСЛИГА 1)

ЛАЈПЦИГ – КИЛ (БУНДЕСЛИГА 1)

МЕЛСУНГЕН – ХАНОВЕР (БУНДЕСЛИГА 1)

19:30ч

ГЕВГЕЛИЈА – ШАМПИОН (ЖЕНСКА ЛИГА, ПЛЕЈ-АУТ)

20:30ч

СЕСОН – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)