Денеска на терените: После бурниот викенд, мирен понеделник

За денеска се предвидени четири средби кои ќе се играат во Исланд и во Шведска.

На Исланд се играат три натпревари од најсилната лига во машка конкуренција.

Во Шведска, пак, се игра еден дуел од плеј-офот во првата лига кај дамите така што следува нова битка во трката за титулата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

19:00ч

СКАРА – СКУРУ (Шведска 1, плеј-оф, жени)

20:00ч

ГРОТА – ИБВ ВЕСТМАНЕЈАР (Исланд 1)

21:30ч

ФРАМ – ТОР АКУРЕЈРИ (Исланд 1)

СТЈАРНАН – ИР РЕЈКЈАВИК (Исланд 1)