Денеска на терените: Мирен ден со малку натпревари

За разлика од последните два дена во кои имаше и натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2022 година денеска има мал избор односно пет средби во неколку ралични натпреварувања.

Ова е загревање за викендот во кој ќе има одново далеку повеќе средби и нови квалификациски дуели.

Од она што денеска е на програмата интересно ќе биде на средбата во Полска на која Зорица Десподовска со својот тим гостува кај Кошалин во обид да продолжи со одличната форма која ја има во последните неколку недели.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ММТС КВИЖИН  – ЗАБЖЕ (Полска Супер лига)

18:00ч

КОШАЛИН – КОБИРЖИЦЕ (Полска Супер лига, жени)

18:30ч

СИЛКЕБОРГ – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – ЃЕР (Лига на шампиони, жени)

19:00ч

ХОВДЕ – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)