ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија ја почнува ЕХФ неделата со дуел против Турција

Ракометарите кои се најдоа во составот на Македонија за натпреварите во Турција, денеска ќе го имаат првиот од четирите контролни натпревари.

Македонија првиот меч го игра против Турците кај нив така што ова ќе им биде шанса за да покажат до каде се со формата. На терен се млади ракометари, па на селекторот Брестовац е да види на кои ракометари може да смета во иднина.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

БАХРЕИН – ЈУЖНА КОРЕЈА (Квалификации за ОИ, Азија)

17:00ч

ИРАН – КУВАЈТ (Квалификации за ОИ, Азија)

17:30ч

ТУРЦИЈА – МАКЕДОНИЈА (Пријателска средба)

18:00ч

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – РОСТОВ ДОН (Русија Супер лига, жени)

18:30ч

КЕШКЕМЕТ – СЕНТ ИШТВАН (Куп на Унгарија, жени)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

19:15ч

ДРОТ – ЕСЛОВ (Шведска 1, жени)

20:00ч

АРХУС – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)