Денеска на терените: Загреб по титулата во Нашице

Продолжуваат плеј-оф натпреварите за титлата во националните превенства. Денеска нов дуел ќе имаат ривалите од Хрватска. Нексе ќе го пречека Загреб, а доколку гостите победат ќе бидат шампиони, во спортивно ќе се игра уште еден меч.

Покрај ова дерби, за одбележување е и баражот во Франција за промоција во најдобрата лига. На терените ќе биде и еден интернационалец, Димитриевски со сојот Емсдетен.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ПЛЗЕН – КАРВИНА  (ЧЕШКА ПЛЕЈ-ОФ)

17:30ч

НЕКСЕ – ЗАГРЕБ (ХРВАТСКА, ПЛЕЈ-ОФ)

18:00ч

ГОРИЦА – СЕСВЕТЕ (ХРВАТСКА, ПЛЕЈ-ОФ)

ДУКЛА – ЗУБРИ (ЧЕШКА ПЛЕЈ-ОФ)

18:10ч

СКУРУ – САВЕХФ (ШВЕДСКА ПЛЕЈ-ОФ)

18:30ч

ГОГ – СКЈЕРН (ДАНСКА ПЛЕЈ-ОФ)

19:30ч

ЕМСДЕТЕН – ДЕСАУЕР (БУНДЕСЛИКА 2)

ЕСЕН – БИТИГХАЈМ (БУНДЕСЛИГА 2)

20:20ч

АЦГЕРСДОРФ – ХИПО (АВСТРИЈА ПЛЕЈ-ОФ, ЖЕНИ)

20:30ч

АЛБОРГ – СИЛКЕБОРГ (ДАНСКА ПЛЕЈ-ОД)

ДИЖОН – ПОНТО (ФРАНЦИЈА 2. ПЛЕЈ-ОФ)

СЛЕСТАТ – НИЦА (ФРАНЦИЈА 2. ПЛЕЈ-ОФ)

23:00ч

ХОРТА – БЕЛЕНЕНСЕН (ПОРТУГАЛИЈА 1. ЛИГА)