Денеска на терените: Еурофарм Пелистер брка три гола негатива за четвртфинале во ЛЕ

Еурофарм Пелистер денеска го игра реванш дуелот против хрватскиот претставник Нексе во Лигата на Европа на кој ќе се обиде да обезбеди пласман во четвртфиналето.

На првиот меч битолскиот тим загуби 29:26 и ќе брка три гола негатива во исполнетата сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

Покрај дуелот во Битола, во Лигата на Европа ќе се играат уште седум двобои, меѓу кои и оној во Берлин, каде ќе се соочат Фуксе и Нант со Кире Лазаров.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

МЕГИДИА – СУЧЕАВА (РОМАНИЈА КУП)

18:00ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – ШИОФОК (УНГАРИЈА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

ЗАГЛЕБИЕ – КЕЛЦЕ (ПОЛСКА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

18:30ч

СКАНДЕРБОРГ – ЛЕМВИГ (ДАНСКА 1. ЛИГА)

ПЈОТРКОВИЈА – КОБЕРЖИЦЕ (ПОЛСКА 1. ЛИГА, ЖЕНИ)

18:45ч

БЕНФИКА – ТУЛУЗ (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – НЕКСЕ (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

ФУКСЕ БЕРЛИН – НАНТ (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

ГОГ – БИДАСОА ИРУН (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

САВЕХОФ – КАДЕТЕН (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

ВИСЛА ПЛОЦК – ЛЕМГО (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – СИВЕ (ДАНСКА 1. ЛИГА)

БИТИГХАЈМ – ЛУДВИГСХАФЕН (БУНДЕСЛИГА 2)

АРАНАС – АМО (ШВЕДСКА, ПЛЈЕ-АУТ)

ОНЕРЕД – СКАНЕЛА (ШВЕДСКА, ПЛЕЈ-АУТ)

ЛУГИ – КУНГАЛВС (ШВЕДСКА, ПЛЕЈ-ОФ, ЖЕНИ)

20:45ч

МАГДЕБУРГ – СПОРТИНГ (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)

НИМ – ГОРЕЊЕ (ЛИГА НА ЕВРОПА – ОСМИНАФИНАЛЕ)