ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Двојна програма во Битола, на терен и Димитриоски, Стојковска, Димитриевски, Мицевска…

Денеска ќе биде комплетирано првото коло од новата сезона во суперлигашката конкуренција со два меча во Битола.

Во салата „Боро Чурлевски“ од 16:00 часот ќе се сретнат Еурофарм Пелистер 2 и Тиквеш, додека од 19:00 часот ќе играат и Еурофарм Пелистер и Скопје.

Освен во Македонија, денеска ќе има натпревари и во првенствата на Германија, Шпанија, Франција, Романија…а на терен ќе бидат и дел од македонските интернационалци низ Европа – Димитриоски и Димитриевски со Ваљадолид, Симона Стојковска со Цвикау, Јована Мицевска со Ница…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

20:00 ВАЉАДОЛИД – КУЕНКА (ШПАНИЈА)

19:00 АЛПЛА ХАРД – ФЕРЛАХ (АВСТРИЈА)

19:00 БАРНБАХ – ЛИНЦ (АВСТРИЈА)

20:15 ФИВЕРС – ФУКСЕ (АВСТРИЈА)

16:00 БГУФК МИНСК – ГОМЕЛ (БЕЛОРУСИЈА)

17:00 МЕШКОВ БРЕСТ – ИСТ КИТАЈА (БЕЛОРУСИЈА)

18:00 ДУКЛА ПРАГА – ФРИДЕК МИСТЕК (ЧЕШКА)

18:30 СКЈЕРН – СОНДЕРЈИСКЕ (ДАНСКА)

19:00 НОРДСЈЕЛАНД – ХОЛСТЕБРО (ДАНСКА)

19:30 ЛЕМВИГ – ФРЕДЕРЕЦИЈА (ДАНСКА)

20:30 СКАНДЕРБОРГ – АЛБОРГ (ДАНСКА)

20:00 БУР ДЕ ПЕЖ – СЕН АМАН (ФРАНЦИЈА)

20:00 МЕРИЊАК – БРЕСТ БРЕТАЊ (ФРАНЦИЈА)

20:00 МЕЦ – ДИЖОН (ФРАНЦИЈА)

20:00 НАНТ – ПЛАН ДЕ КУК (ФРАНЦИЈА)

20:30 БЕЗАНСОН – ШАМБРЕ ТУРЕН (ФРАНЦИЈА)

20:30 СЕЛ СИР БЕЛ – ТУЛОН (ФРАНЦИЈА)

20:30 НИЦА – ПАРИЗ (ФРАНЦИЈА)

19:05 БЕРГИШЕР – ХАНОВЕР (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ФЛЕСНБУРГ – МИНДЕН (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ГЕПИНГЕН – ЛЕМГО (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ВЕЦЛАР – ФУКСЕ БЕРЛИН (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ЛАЈПЦИГ – КИЛ (ГЕРМАНИЈА)

19:00 ЦВИКАУ – БИТИГХАЈМ (ГЕРМАНИЈА)

16:00 ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ТИКВЕШ (МАКЕДОНИЈА)

19:00 ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

17:00 ОДОРХЕИ – ПОТАИСА ТУРДА (РОМАНИЈА)

17:30 СТЕАУА – КОНСТАНЦА (РОМАНИЈА)

15:55 ЧСМ БУКУРЕШТ – ЗАЛАУ (РОМАНИЈА)

17:30 РАПИД БУКУРЕШТ – ТАРГУ ЖИУ (РОМАНИЈА)

18:30 КАДЕТЕН – ВАКЕР ТУН (ШВАЈЦАРИЈА)