ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Мешков Брест ќе се враќа во победнички ритам

Ракометарите на Вардар денеска ќе се соочат со тимот на Мешков Брест во 6. коло од Лигата на шампионите и ова е централниот меч денеска.

„Црвено-црните“ ќе се обидат да одиграат најдобро што можат и да се покажат во добро издание така што се очекува сè да биде во позитивен правец.

Денешната средба почнува од 17 часот и се игра во СЦ „Јане Сандански“. Вардар нема друг избор освен пред своја публика да тргне со сите сили за да дојде до позитивен резултат, а сите очекувања се да се успее во намерите.

Денеска има уште неколку средби од Лигата на шампионите, а воедно има и други дуели кои се исто така интересни.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

АКБУЗАТ – ДИНАМО АСТРАХАН (Куп на Русија)

10:30ч

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – ИЗЕВСК (Русија, Супер лига, жени)

11:00ч

САРАТОВ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Куп на Русија)

12:00ч

ГВАДАЛАХАРА – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

СТАВРОПОЛ – ВОРОЊЕЖ (Куп на Русија)

13:30ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

14:00ч

ВАРДАР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија, Женска лига)

14:30ч

КИШВАРДА – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

15:00ч

ЛАЈПЦИГ – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

16:00ч

ГЕПИНГЕН – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

МИНДЕН – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

КРЕФЕЛД – ЕЛБФЛОРЕНЦ (Германија, Бундес лига 2)

17:00ч

ВАРДАР – МЕШКОВ БРЕСТ (Лига на шампиони)

МОТОР – КИЛ (Лига на шампиони)

ПИК СЕГЕД – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

ШВАЦ – БАРНБАХ (Австрија 1)

СТ. РАФАЕЛ – ДАНКЕРК (Франција, Лига куп)

ШИОФОК – БЕКЕШЧАБА (Унгарија 1, жени)

РИМПАР – ЕСЕН (Германија, Бундес лига 2)

18:00ч

ТРЕБЊЕ – МАРИБОР (Словенија 1)

КИКИНДА – ДУБОЧИЦА (Србија, Супер лига)

АЛПЛА ХАРД – АОН ФИВЕРС (Австрија 1)

ФЕРЛАХ – ЛИНЦ (Австрија 1)

В. ВИЕНА – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

ЛУБЛИН – ЧСМ БУКУРЕШТ (Лига на шампиони, жени)

НАРБО – БЕКЕЛАГЕТ (Норвешка 1)

РУНАР – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)

АКЕР – ФАНА (Норвешка 1, жени)

ФРЕДРИКСТАД – ГЈЕРПЕН (Норвешка 1, жени)

ОПСАЛ – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)

СОЛА – ФОЉО (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ЕЛВЕРУМ – ППД ЗАГРЕБ (Лига на шампиони)

БЈЕЛОВАР – ПОРЕЧ (Хрватска Премиер лига)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – ШАМОТ (Србија, Супер лига)

ДЕСПИНА – СТРУЖАНКА (Македонија, Женска лига)

20:15ч

КРЕМС – ГРАЦ (Австрија 1)

20:45ч

МЕЦ – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампиони, жени)