Денеска на терените: Вардар пред нов испит, на нова голема пресметка против Веспрем

Ракометарите на Вардар денеска ќе го пречекаат составот на Веспрем во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Следува средба во која гостите ќе бидат со улогата на фаворит, но во Скопје се случувало да паѓаат и поголеми тимови, па оттаму денеска е отворено сè.

Меѓу четирите средби кои денеска ќе бидат одиграни дефинитивно овој го зазема централното внимание за нас и ќе биде дефинитивно најинтересниот, па сосема извесно е дека денеска ќе има што да се види на теренот во СЦ „Јане Сандански“.

Натпреварот почнува од 18:45 часот и дефинитивно е натпревар на денот за сите кои се вљубеници во ракометот, а особено за фановите на Вардар.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

ПОТАИСА ТУРДА – СУЧЕАВА (Романија 1)

10:00ч

РЕШИЦА – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

12:15ч

ВАСЛУИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

12:45ч

БОТОШАНИ – ТЕМИШВАР (Романија 1)

15:00ч

БАКАУ – СТЕАУА (Романија 1)

15:30ч

БУЗАУ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

16:45ч

АЛИНГСАС – ХОВДЕ (Шведска 1, плеј-оф)

17:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД (Куп на Македонија)

ПРОЛЕТ – ПРИЛЕП (Куп на Македонија)

17:25ч

ЧСМ ФОЧАНИ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

17:45ч

ДЕБРЕЦЕН – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

18:30ч

КУМАНОВО – ЧАИР (Македонија, Супер женска лига)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – АКБУЗАТ (Русија, Супер лига)

18:45ч

ВАРДАР – ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони)

МОТОР – МЕШКОВ БРЕСТ (Лига на шампиони)

19:00ч

МЛАДОСТ 1977 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Куп на Македонија)

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Супер женска лига)

КУЗМАН ВАРДАР – ШАМПИОН (Македонија, Супер женска лига)

БАЛИНГЕН – НОРДХОРН (Германија Бундес лига)

ЕСЕН – МИНДЕН (Германија Бундес лига)

МЕЛЗУНГЕН – РАЈН НЕКАР (Германија Бундес лига)

20:00ч

ДАНКЕРК – ИВРИ (Франција 1)

ОДЕНЗЕ – НФ НИК (Данска 1, плеј-оф, жени)

20:45ч

ЦЕЛЈЕ – ПСЖ (Лига на шампиони)

ПОРТО – АЛБОРГ (Лига на шампиони)