Двајца играчи заминуваат – Голден Арт со благодарници за Василевски и Димитров (ФОТО)

Новиот суперлигаш Голден Арт вечерва го игра последниот натпревар од прволигашкиот плеј-оф.

Пред стартот на мечот, клубот им додели благодарници на голманот Виктор Василевски и десното крило Никола Димитров.

Василевски ќе ја продолжи кариерата во суперлигашот Охрид, додека Димитров заминува во Германија.

Голден Арт по една сезона пауза се врати во суперлигашкото друштво, освојувајќи го второто место.