Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пелистер и Металург 2 (ЛИНК)

Вечерва во Битола ќе биде комплетирано 13. коло од Суперлигата, а ќе играат домаќинот Пелистер и Металург 2.

Натпреварот во кој битолскиот клуб влегува како фаворит, започнува од 20:00 часот по дуелот од регионалната СЕХА лига меѓу Еурофарм Работник и Загреб, а може да го следите на линкот во продолжение…