Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пелистер и Пролет (ЛИНК)

Екипите на Пелистер и на Пролет не можеа навреме да го одиграат дуелот од 5. коло поради настапот на битолчани во Купот на ЕХФ. Тие денеска ќе имаат интересен двобој во кој и двата тима ќе се обидат да бидат на ниво и да дојдат до бодови.

Ќе биде максимално возбудливо и дефинитивно е за очекување денеска да има интересен ракомет во Битола.

Натпреварот меѓу Пелистер и Пролет се игра вечерва во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола, со почеток во 18:30 часот, а може да го гледате на линкот подолу…