Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Саудиска Арабија (ЛИНК)

Машката кадетска репрезентација денеска ќе ги одмери силите против соодветната селекција на Саудиска Арабија на Медитеранските игри во Атина во натпревар од разигрувањето за пласман од 9 до 14 место.

После неколкуте лоши средби меѓу кои најслабата игра беше прикажана вчера против репрезентацијата на Грција денеска се очекува подобар резултат.

На дуелот против Саудиска Арабија за очекување е да биде забележана победа и работите да бидат далеку подобри.

Натпреварот започнува во 09:30 часот, а може да го гледате на следниот ЛИНК.