Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Црна Гора (ЛИНК)

По поразите од Шпанија, Хрватска и Тунис, како и победата над Мароко, машката кадетска репрезентација на Македонија денеска ја очекуваат уште два меча од групната фаза на Медитеранските игри.

Ривали ќе ни бидат селекциите на Црна Гора и Турција.

Во утринскиот термин од 11:00 часот, избраниците на Никола Матлиески ќе се соочат со Црна Гора, а тој натпревар може да го гледате на следниот ЛИНК.

Во попладневниот термин од 14:45 часот, Македонија ќе игра против Турција.