Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу КЛ7 и Охрид (ЛИНК)

Со натпреварите кои ќе се одиграат денеска во Скопје, Струмица и Богданци стартува новата сезона во Супер машката лига. Ова се шест средби од кои дури четири се играат во Скопје, а тимовите се поделени во две групи.

Дербито на денот се очекува да биде дуелот меѓу Младост 1977 и ГРК Тиквеш. Ова се тимови кои лани играа во Првата машка лига, а денеска се соочуваат на стартот во Групата Б.

На другите средби има фаворити, но сигурно ќе има што да се види и на пресметката меѓу Астраион и Радовиш кои ќе ги одмерат силите во Струмица каде што сосема извесно е дека и домашните ќе можат да покажат добар ракомет и да се обидат да дојдат до интересна средба.

Затоа, Металург, Бутел Скопје, Пролет и Охрид влегуваат како фаворити на хартија на своите дуели. Сите овие натпревари се играат денеска во Скопје и сосема извесно е дека ова ќе биде добар показател за она што може да се очекува од сезоната.

Натпреварот меѓу КЛ7 и Охрид започнува од 19:00 часот, а може да го гледате на линкот во продолжение…