Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Исланд (ЛИНК)

Младинската женска репрезентација на Македонија денеска го завршува настапот на ЕХФ шампионатот во Скопје.

Противник на македонските младинки е незгодната селекција на Исланд во битката за петтото место.

Натпреварот се игра во СЦ „Јане Сандански“, започнува од 13:00 часот, а може да го следите на овој ЛИНК.