Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Кадетен Ш. – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска го играат натпреварот од 2. коло од Лигата на Европа против Кадетен Шафхаузен. Овој дуел се игра во Швајцарија, а почнува од 20:45 часот.

И двете екипи загубија на стартот, па денеска гледаат шанса за поправен и за освојување на бодови.

Овој натпревар вообичаено ќе оди во пренос на Арена Спорт ТВ на третиот канал. Доколку овој канал го немате на вашиот ТВ оператор тогаш можете да го следите на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2

Натпреварот може да се следи и на ЕХФ ТВ, но за негово следење ќе ви треба да го имате инсталирано програмот Хола.

ЛИНК