Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Веспрем (ЛИНК)

После победата над ППД Загреб во полуфиналето, ракометрите на Вардар денеска ќе се соочат со Веспрем во финалето на 9. фајнл-фор турнир во СЕХА лигата.

Вардар ќе се обиде да дојде до нова круна, а овој пат тоа ќе биде максимално тешко бидејќи ривал е најтешкиот противник. За вардарци ова беше награда за сработеното во досегашниот дел од подготовките и можеби чекор напред во новата сезона.

Ова ќе биде круна број 6 за Вардар или број 3 за Веспрем така што ова е знак за убав натпревар.

Средбата можете да ја следите во директен пренос на МТВ или на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2

ЛИНК 3