Ги „запалија моторите“: Одлична атмосфера во Висла, тргнаа да ги освојуваат планините (ВИДЕО)

Ракометарите на Висла Плоцк ја завршија паузата. Тие се веќе на тренинг, а како изгледаше првиот тренинг беше објавено на профилот на Инстаграм на клубот.

Сите се подготвени за новите предизвици, а во новата сезона екипата ќе игра во Лигата на Европа каде што ќе влезе со големи амбиции.